Wybieramy meble do małej łazienki

W blokowych mieszkaniach, kamienicach oraz małych domach jednorodzinnych pomieszczenia łazienkowe przeważnie nie grzeszą dużymi gabarytami. Jednak nawet w najmniejszej łazience nie powinno zabraknąć szafek, schowków i półek, w których trzymać będziemy niezbędne rzeczy. Cała rzecz w ich odpowiednim wyborze i dogodnym rozmieszczeniu.

Szukając mebli do niewielkiej łazienki powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich gabaryty oraz możliwość dopasowania do ograniczonej przestrzeni użytkowej, ale także na ich jakość, no i oczywiście estetykę. Klasa mebli łazienkowych ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy, że łazienka to pomieszczenie, w którym panuje wilgoć i łatwo o niszczenie mebli. Jeśli chcemy, aby zachowały swój pierwotny, ładny wygląd przez wiele lat, postawmy na naprawdę odporne i solidne egzemplarze z dobrych jakościowo materiałów. Druga ważna rzecz to oczywiście wymiary mebli. W małej łazience czynnik ten ma kolosalne znaczenie – jeśli pomylimy się choćby o kilka centymetrów, możemy mieć potem spory problem z usytuowaniem szafek, regałów i półek. Przeanalizujmy zatem dokładnie co gdzie ma stać, a następnie dokonajmy precyzyjnych pomiarów i spiszmy je, by potem stanowiły bazę do doboru konkretnych egzemplarzy.

Gdy wszystko rozplanujemy i wymierzymy, możemy przejść do przeglądania oferty sklepów w poszukiwaniu pasujących do naszej łazienki mebli. W przypadku niedużych pomieszczeń warto zrezygnować z dużych, topornych szafek i regałów. Meble nie powinny zanadto ograniczać przestrzeni. Lepiej postawić na lekkie, kompaktowe, ergonomiczne modele, które nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie są pojemne i wygodne w użytkowaniu. Smukła szafka pod umywalkę, wąski regał, który zmieści się wolnej wnęce, zgrabne szafki wiszące, drobne półki i wnęki zawieszone w wolnych miejscach, praktyczna wanna ze schowkiem na kosmetyki i inne akcesoria – rozwiązań w dziedzinie mebli pasujących do niewielkich łazienek jest wiele. Wziąwszy pod uwagę aspekty użytkowe nie zapomnijmy także o aspektach wizualnych. Wszystkie meble powinny być utrzymane w jednolitym stylu, powinny też pasować kolorystycznie do ścian i podłogi.