Cukiernia Poznań


Trudno jest przejść obok tego miejsca obojętnie. Cukiernia Poznań kusi przechodniów smakołykami, tortami, chrupiącymi ciastkami, wypiekami ułożonymi na szybą wystawy. Dookoła roznosi się zapach, który zachęca do skosztowania słodkości.

Na co dzień i od święta

Cukiernia Poznań to miejsce, które odwiedzamy z różnych pobudek. Czasem po prostu jesteśmy głodni i chcemy szybko coś zjeść. Wchodzimy do niej podczas porannej drogi do pracy, aby zakupić sobie małą przekąskę na przerwę podczas wykonywania obowiązków. Zdarza się, że otwieramy drzwi cukierni z myślą o zamówieniu czegoś extra na specjalne okazje. Najczęściej są to urodzony bliskiej osoby, chrzciny, komunie oraz wesela. Wtedy korzystamy z porady sprzedawcy i próbujemy wspólnie zaprojektować idealny tort. Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ wybór ozdobników jest szeroki i trudno się na coś zdecydować. Można korzystać z różnorakich cukrowych nadruków, figurek, topperów, fantazyjnych lukrów.

Dla każdego coś dobrego

Cukiernia Poznań to miejsce, które współpracuje z organizatorami ślubów, z właścicielami sal bankietowych, hoteli. Zwiększone zapotrzebowanie na wypieki, ciasta sprawia, że trzeba być w nieustannej gotowości. Trudno jest zadowolić jednocześnie kilkaset osób, ale cukiernia dokłada wszelkich starań, aby tak było. Oferuje rozmaite słodkości, niektóre z przewagą owoców, inne z masami kremowymi, serowymi oraz galaretkami. Zwolennicy ciast drożdżowych, orzechowych, makowych również znajdują coś do schrupania i delektowania się. Wszystkie wypieki nie tylko smakują doskonale, ale też przyciągają oko. Fantazyjne wzory i kompozycje są jak małe dzieła sztuki.

Dodatek uprzyjemniający każde spotkanie

Do cukierni wchodzimy czasami z pobudek czysto towarzyskich. Niektóre mają zagospodarowane miejsce na małe stoliki, przy których można zasiąść z kolegą, z przyjaciółką i porozmawiać o życiu przy ciastku i filiżance kawy. Świeże, chrupiące, jeszcze ciepłe pieczywo zawsze umili niejedno spotkanie i sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech.

Cukiernia z Poznania: cukiernia-piskorska.pl