Kompletny przewodnik po kredytach konsumenckich


Co to jest kredyt konsumencka?

Kredyt konsumencki to rodzaj kredytu, który kierowany jest do osób prywatnych na zakup towarów lub usług. Kredyty konsumenckie są zazwyczaj pożyczkami niezabezpieczonymi, co oznacza, że nie są zabezpieczone majątkiem. Kredyty te można uzyskać od banków i spółdzielczych kas pożyczkowych. Celem kredytu konsumenckiego jest zapewnienie kredytobiorcy środków pieniężnych na zakupy, a kwota pożyczona jest rozłożona na raty.

Jak działają kredyty konsumenckie?

Korzyści z takich kredytów jest wiele. Mogą posłużyć do zakupu czegoś, na co w tej chwili nie możesz sobie pozwolić. Kredyty konsumenckie są w zależności od banków oprocentowane (wysokość oprocentowania zależy od polityki danego banku) i należy brać pod uwagę, że do pożyczonej kwoty będą doliczone odsetki.

3 kroki do uzyskania zgody na kredyt

Wiele osób staje przed decyzją wyboru, do którego banku zgłosić się o kredyt. Przed rozpoczęciem wyszukiwania ważne jest, aby wiedzieć, jaką kwotę możesz pożyczyć.

1) Dowiedz się, ile pieniędzy potrzebujesz: Pierwszym krokiem jest ustalenie, ile pieniędzy potrzebujesz, aby zakupić rzeczy, które potrzebujesz. Pomoże to w decyzji, jaki kredyt potrzebujesz i o jakiej wysokości.

2) Zbadaj swoje możliwości: warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. W Internecie jest wiele kalkulatorów, które pomogą poglądowo sprawdzić twoje możliwości.

3) Złóż wniosek o kredyt: Jak ustalisz, jaką kwotę potrzebujesz i czy masz zdolność kredytową, można przystąpić do szukania banku, gdzie możesz uzyskać kredyt.

Jak szybko uzyskać kredyt konsumencki

Wszystko zależy od danego banku w którym starasz się o kredyt konsumencki. Mając przygotowane dokumenty (dowód osobisty, umowę o pracę, potwierdzenie wpływania zarobków) decyzja kredytowa może trwać od 15 minut do kilku dni.

Niestety nie ma tutaj jednej odpowiedzi, każdy bank to oddzielna instytucja i ich polityka dotycząca udzielania kredytów będzie się różnić, jednak w większości banków decyzja pozytywna lub negatywna jest wysyłana do dwóch dni roboczych.

Doradcy finansowi z doświadczeniem: https://your-choice.com.pl/