Koszty wstawienia sobie implantów zębów


Osoby, które wskutek chorób zębów tracą po kolei coraz większą ilość zębów, mogą poratować się sztucznymi zębami. Protetyka Kościan daje dużo możliwości w tej materii. Jeśli straciliśmy ząb, profesjonalny stomatolog Kościan może wykonać nam sztuczny korzeń, który następnie można wczepić w kość tworzącą naszą szczękę.
Takie implanty zębów bemowo trzymają się mocno. Na implantach korzeni protetyk sztuczne zęby, tak zwane korony protetyczne. Korony mogą być metalowe, akrylowe, ceramiczne oraz cyrkonowe. Dostępne są także różne modyfikacje, takie jak na przykład korona metalowa licowana porcelaną. Zasada jest taka, że im droższy materiał, z którego protetyk wykona nam koronę, tym cena za pracę będzie wyższa, ale tez efekt wizualny będzie lepszy. Jeśli chodzi zaś o funkcjonalność – tutaj poradzi sobie już korona metalowa.
Wszczepienie implantu to koszt około 3 i pół tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć koszt samych koron zębowych. Z uwagi na to, że wstawianie implantów jest niestety dość drogie, większość Polaków udaje się za granicę, aby zrobić sobie taki zabieg. Atrakcyjnie cenowo jest na przykład na Ukrainie.