Praca kierowcy na trasach międzynarodowych
W ogłoszeniach o pracę co rusz pojawiają się oferty dla kierowców. To zawód pożądany i dobrze płatny, zwłaszcza na długich dystansach. Transport międzynarodowy musi być zapewniony przez wykwalifikowane, wytrzymałe osoby z odpowiednią kategorią prawa jazdy, które zadbają o bezpieczeństwo pasażerów.
Popularną, często użytkowaną trasą jest trasa Polska-Niemcy. Polskie firmy przewozowe, zdając sobie sprawę z jej rentowności, oferują busy do Niemiec. Jako podróżujący zbyt często nie zastanawiamy się, jak faktycznie wygląda praca kierowcy? Jak długo przebywa on poza domem?
Zobacz polecane – przewozy międzynarodowe i busy Polska – Holandia.
Dla niektórych bycie w ciągłym ruchu to konieczność. Inni wybierają tę branżę tylko ze względu na wysokie zarobki, narzekając na zbyt długą rozłąkę z rodziną. Na szczęście usługi, takie jak przewozy osób do Niemiec nie wymagają od kierowcy kilkutygodniowej absencji w domu.
Maksymalny czas pracy to 11 godzin. Po tym czasie następuje obowiązkowa przerwa, kierowca idzie na odpoczynek, a zastępuje go kolega lub koleżanka po fachu. Podróż z reguły trwa kilkanaście godzin. Po przybyciu na miejsce kierowcy mają zazwyczaj pół dnia, aby odpocząć i nabrać sił na powrót.
Jednym z najczęstszych powodów do narzekań na tego typu trasach jest monotonia.