Usuwanie tatuażu


Tatuaż może być wspaniałym ozdobnikiem ciała, wyrazem poglądów i osobowość oraz stylu. Może również kreować wizerunek człowieka. Niestety nie zawsze tak jest, że jesteśmy z niego zadowoleni. Dzieje się tak, kiedy tatuaż jest wynikiem nieprzemyślanej, pochopnej decyzji, błędu młodości lub dziełem marnego specjalisty. Czasami chcielibyśmy po prostu cofnąć czas i jak najszybciej się go pozbyć.

Na szczęście dzisiaj usuwanie tatuażu nie jest tak problematycznym zabiegiem jak kiedyś. W niedawnej przeszłości używano do tego celu sposobów mechanicznych, chirurgicznych, które były bardzo nieprzyjemne, bolesne i najczęściej powodowały blizny. Inwazyjne metody wymagały znieczulenia, a proces rekonwalescencji trwał bardzo długo.

Współcześnie medycyna estetyczna wyciąga pomocną dłoń do wszystkich, którym przeszkadzają trwałe rysunki na ciele. Nowoczesne laserowe zabiegi pozwalają w łagodny i skuteczny sposób je zlikwidować , nie zostawiając śladu. Odpowiednio dobrana wiązka światła rozbija zabarwioną komórkę i sprawia, że tusz dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie naturalnie się usuwa przez układ limfatyczny. Ilość zabiegów i siła lasera zależy od wielkości i głębokości malunku.

Medycyna estetyczna sprawia, że usuwanie tatuażu nie wiąże się już z cierpieniem i myślami o obandażowanym i pozszywanym ciele. Dzisiaj pacjenci wychodzą z gabinetu z uśmiechem na twarzy i bezproblemowo wracają do codziennych obowiązków, a jedynym otrzymanym zaleceniem jest czasowa ochrona skóry przed działaniem słońca.

Dziś już nie trzeba latami płacić za błędy młodości i zakrywać wstydliwy tatuaż na plaży, zasłaniać problematyczne miejsce ubraniami. Wystarczy jedna wizyta u wykwalifikowanego specjalisty, który oceni jaki rodzaj lasera najlepiej się sprawdzi i ile zabiegów będzie potrzebnych do całkowitej likwidacji. Po jednej lub kilku wizytach można na nowo cieszyć się z piękna własnego ciała, wreszcie założyć ulubioną sukienkę na ramiączkach lub wygrzewać się nad morzem w podkreślającym sylwetkę stroju kąpielowym.

Profesjonalny gabinet: https://izabelacytrowska.pl/